Belastingadviseur gezocht voor onze IB-aangifte 2024: na pensionering moet ik ineens 7000 euro bijbetalen


15 maart 2025
Hardenberg
Overijssel

Vakgebied Financieel
Deadline:
Zo snel mogelijk
Rechtsvorm:
Geen (particulier)
Facturen/bonnen per jaar:
Minder dan 100
Aantal medewerkers:
Geen medewerkers
Locatie:
Eenmaal persoonlijk overleg
Werkzaamheden:
Controle administratie (ik doe boekhouding zelf), aangifte inkomstenbelasting, belastingadvies

Omschrijving

Belastingadviseur gezocht voor onze IB-aangifte 2024: na pensionering moet ik ineens 7000 euro bijbetalen

Plaats: Hardenberg

Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies

Toelichting
Hulp gezocht bij particuliere belastingaangifte.

We hebben een eigen huis met een WOZ-waarde van €520.000 (dit jaar bepaald.
Ik vulde altijd zelf mijn belasting in maar nu ik met pensioen met aow ben moet ik een groot bedrag betalen...? Voorheen was dat nooit voor ons samen onder de €500,- .
Ik vul voor het eerst de belasting in met een ABP pensioen, AOW en een 5 jaar durende maandelijkse uitbetaling van een lijfrenteverzekering van Nationale Nederlanden. Ik heb deze nooit fiscaal kunnen aftrekken omdat mijn "A-factor" te hoog was.
Volgens het vooraf ingevulde formulier door de belasting heb ik een bruto inkomen van €78840,- Ik betaal wel inkomstenbelasting via het ABP en de belasting op de lijfrente uitbetaling van Nationale Nederlanden.
Voor mij is het nieuw dat ik zo'n hoog bedraag moet betalen (rond €7000,-). Dat ligt wellicht aan de niet ingehouden inkomstenbelasting via de SVB/AOW dus en de erg hoge inschatting ZVW waar ik nog nooit van had gehoord.

Volgens mijn berekening kom ik uit op een heel ander bedraag van de Zvw;
( Berekening Zvw; € 78840 = 100% ZVW; € 4194,29= 5,32%
Reeds betaald Zvw; € 2801 via ABP en € 710 via SVB.
Totaal ZWV betaald; € 3511,- )

Betalen ZWV; € 4194,29 - € 3511,- = € 683,30
Betalen loonheffing AOW; 12 maanden x € 193,50 = €2322,-
Totaal; € 3005,30 betalen

De belastingaangifte kan ook voor mijn vrouw worden gecontroleerd maar zij vult het apart in. De bedoeling is dat we dit deze week doen met behulp van de het ingevulde "formulier" via mijn belasting. Zij staat nog voor de klas op een middelbare school in Hardenberg. (voor 72% dus in deeltijd). In 2025 krijgen we een erfenis van haar overleden moeder.


Boekhouder nodig?

Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van boekhouders. Gratis en zonder verplichtingen!
Offertes aanvragen »

Aanmelden als professional?

Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti!
Aanmelden als professional »

Eerdere offerte-aanvragen voor een boekhouder

SPOED: Belastingadviseur gezocht voor Voorlopige Aangifte 2026
Plaats: Rotterdam Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies Toelichting Voorlopige aanslag 2026 Die moet met spoed worden ingevuld Particulier of zakelijk? Particulier... » meer
Belastingadviseur gezocht voor IB-aangifte 2025 ivm aan/verkoop Woning en aftrekposten
Plaats: Purmerend Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies Toelichting Aangifte inkomstenbelasting, Woning verkocht, en andere woning gekocht, Makelaars kosten Notaris kosten Pre- Pensioen maar in juni 2 uur contract in loondienst Particulier of zakelijk? Particulier... » meer
Belastingadviseur gezocht voor IB-aangifte 2025 + advies ivm afgelopen jaren
Plaats: Waddinxveen Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies Toelichting Aangifte inkomstenbelasting, Belastingadvies Ik heb ook vragen, onduidelijkheden omtrent belasting afgelopen jaar, waarbij ik er zelf niet uit kom en ook voor dit en komend jaar kom ik voor verrassingen te staan( wil graag duidel... » meer
Belastingadviseur gezocht voor IB-aangifte 2025 + advies ivm hoge aanslagen
Plaats: Ridderkerk Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies Toelichting Aangifte inkomstenbelasting, Belastingadvies Invullen van aangifte lukt wel. Maar ik denk dat er toch iets fout gaat omdat ik ieder jaar veel rond de 2500 euro bij betalen. Graag wil ik laten uitzoeken of mijn aangiften juist is... » meer
Boekhouder gezocht voor boekhouding, jaarrekening en aangiften: Uitzendbureau
Plaats: Born Wat wilt u uitbesteden? Jaarrekening + belastingaangiften, Belastingadvies Toelichting Ik heb een uitzendbureau. Vooralsnog factureer ik aan een tussenpartij. Wel is het doel om aan het einde van dit jaar meerdere klanten zelfstandig te bedienen. --- Type aanvraag: Zakelijk Rechtsvorm: Eenmanszaak... » meer

» Meer offerte-aanvragen voor boekhouders

Over Offerti
Contact
Over Offerti
Hoe werkt Offerti?
Veelgestelde vragen
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
Cookieverklaring
Sitemap

Werken met Offerti
Offertes aanvragen
Aanmelden als professional
Premium account
Partners/Affiliates
Bedrijvengids
Blog

Bedrijfsgegevens
Offerti BV
Noorderstraat 66
1017 TV Amsterdam
Kvk: 50196049

© Offerti 2009-2026