Relatietherapeut gezocht onze relatie verslechterd, ik ben na 40 jaar fulltime thuis en vrouw heeft borderline


14 december 2016
Hoek van Holland
Zuid-Holland

Vakgebied Coaching
Locatie:
Regelmatig persoonlijk contact

Omschrijving

Relatietherapeut gezocht onze relatie verslechterd, ik ben na 40 jaar fulltime thuis en vrouw heeft borderline

Toelichting op de situatie
Omschrijving probleem vanuit visie Man (66 jaar); ca. 40 jaar relatie met vrouw 64 jaar
Sinds november 2013 ben ik na een werkzaam leven van 40 jaar full time thuis. Ik heb het feit dat ik geen plek meer in de maatschappij heb/krijg nu geaccepteerd. Ik heb geen hobby's en geen sociaal leven (vrienden/kennissen e.d.). Ik probeer mijn tijd te vullen met mijn computer/tablet (nieuws sites, Facebook, schilderen, scheepsbewegingen op de Waterweg te volgen (inclusief scanner), muziek/films te downloaden etc. Op maandagmiddag speel ik Jeu de Boules. Op dinsdag passen we op onze kleindochters, donderdagmiddag zit ik op een schildersclubje. Verder als het mooi weer ga ik wandelen met de hond of fietsen.

Mijn aanwezigheid thuis levert ernstige spanningen op omdat mijn partner al die jaren gewend is thuis haar eigen leven te leiden en haar eigen ritme te volgen. Ze heeft Borderline en heeft grote moeite met wijzigingen in haar vaste patronen. Ik heb de indruk dat zij zich enorm aan mij ergert. Ik houd er geen vast ritme/patroon op na, ik doe (vindt zij) geen nuttige dingen, ik kom tevreden over, ik kom soms te laat naar haar zin mijn bed uit (bijv. 9.30 uur). Ik probeer haar in haar patroon zo min mogelijk te verstoren en ben, behalve s-morgens bij de koffie, zoveel mogelijk op mijn eigen plek (kantoortje) bezig. Verder probeer ik zoveel mogelijk behulpzaam te zijn met huishoudelijke werkzaamheden (afwassen, afdrogen, eigen brood klaarmaken, koffie zetten e.d.). Er wordt over het algemeen weinig gesproken.
Ik probeer zo onopvallend mogelijk aanwezig te zijn en probeer aardig en lief voor haar te zijn. Althans ik vind dat ik daar mijn best voor doe.

Mijn partner haar activiteiten bestaan uit een vast patroon dat elke dag/elke week hetzelfde wordt ingevuld. Elke ochtend stofzuigen, eten voorbereiden/klaarmaken, boek lezen, dinsdag oppassen, woensdagmiddag vrijwilligerswerk in de
Brinktoren, donderdag naar het dienstencentrum en de Brinktoren en om de vrijdag s-middags naar de Brinktoren. s-Avonds eten, tot 20.30 uur naar de TV kijken en dan naar bed om te lezen.
Een paar maanden geleden heeft zij mij gezegd dat ze voorlopig niet en misschien wel nooit meer seks met mij wil hebben. (frequentie daarvoor was ca. 1 x per 5/6 weken en was voor beiden bevredigend (dacht ik). Ik heb gezegd dat ik dat voorlopig accepteer.

Afgelopen zondag ontdekte zij een beschadiging op het deurtje van onze nieuwe keuken en ging helemaal los. Achteraf bleek het allemaal mee te vallen en kon het zonder moeite worden gerepareerd. Ik sprak haar aan op haar hysterische gedrag en zei dat er wel ergere dingen zijn in het leven. Zij zei dat ze vond dat haar borderline verslechterde. s-Avonds kwam ik daar op terug met de vraag of haar medicatie wellicht zou moeten worden aangepast. Hierop kwam het weer tot een ruzie. We waren uit elkaar gegroeid, ik was veel te relaxed, zij voelde zich een huishoudster etc. Ze zei dat ze het liefst weg wilde en op haar zelf wilde gaan wonen. Een wens die zij al vaker heeft geuit na ruzie die meestal zondagavond plaats vindt als er alcohol is genuttigd. Zij geeft mij het idee dat het allemaal aan mij ligt. (Partner voegt hier aan toe: Is niet waar. Ligt zeker ook aan mij. Weet met mezelf geen raad en voel me rot)

Probleem (zoals ik dat zie).
Vrouw heeft door haar Borderline behoefte aan vaste patronen en zekerheid. Als dat er niet is raakt ze in paniek. Door mijn constante aanwezigheid en mijn niet te voorspellen activiteiten worden haar vaste patronen verstoord.
Mijn inactieve leven, mijn relaxte houding
en
de psychische toestand van haar zorgen ervoor dat er constant spanningen zijn. Spanningen die resulteren in veel ruzies en uitingen c.q. de wens van haar om uit elkaar te gaan.

Deadline: op korte termijn


Relatietherapeut nodig?

Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van relatietherapeuten. Gratis en zonder verplichtingen!
Offertes aanvragen »

Aanmelden als professional?

Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti!
Aanmelden als professional »

Eerdere offerte-aanvragen voor een relatietherapeut

Relatietherapeut gezocht vooral ook voor het omgaan met een autistische partner, veel spanning en onbegrip ook
Plaats: Ede Soort coaching: relatietherapie Toelichting Zowel het omgaan met een partner met autisme alswel het omgaan als autistisch partner met een 'normaal' iemand. Veel spanningen, onenigheden over de kleinste dingen, onbegrip en niet begrepen voelen We zijn sinds begin 2022 bijelkaar en sinds begin 2... » meer
Relatietherapeut gezocht om samen aan verslavingsproblematiek te werken en de keuze voor partner om te blijven of weg te gaan
Plaats: Steenbergen Soort coaching: relatietherapie Toelichting Ik (man) ben vreemd gegaan en mijn partner (vrouw) heeft dit ontdekt. Dit vreemdgaan is een groot deel van onze relatie bezig en heeft de vorm van een aangegeven grens met porno overgaan maar voornamelijk praten en plaatjes delen met vrouwen online op so... » meer
Relatietherapeut gezocht ivm overspel en relatie met een ander (20 jaar getrouwd)
Plaats: Rotterdam Soort coaching: relatietherapie Toelichting Overspel, relatie met een ander Islamitische huwelijk van ruim 20 jaar Deadline: Graag zo spoedig mogelijk... » meer
Relatietherapeut gezocht (spoed) ivm diepe relationele crisis en emotionele onveiligheid
Plaats: Rijkevoort Soort coaching: relatietherapie Toelichting Graag zou ik samen met mijn partner op korte termijn willen starten met EFT-relatietherapie. Mijn partner en ik zijn inmiddels 27,5 jaar samen en we hebben twee kinderen van 18 en 14 jaar thuis wonen. Op dit moment zitten we in een diepe relationele cris... » meer
Relatietherapeut gezocht ivm ruzie rond communicatie en vertrouwen
Plaats: Fijnaart, Breda is prima als locatie. Soort coaching: relatietherapie Toelichting Ruzies rond communicatie en vertrouwen. Beide partners meerbegaafd, eentje ADHD. Vanuit mij: Gesprekken voelen als een monoloog waarbij hij amper tot niet reageert. Van zodra ik klaar ben met praten, begint hij over iets comp... » meer

» Meer offerte-aanvragen voor relatietherapeuten

Over Offerti
Contact
Over Offerti
Hoe werkt Offerti?
Veelgestelde vragen
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
Cookieverklaring
Sitemap

Werken met Offerti
Offertes aanvragen
Aanmelden als professional
Premium account
Partners/Affiliates
Bedrijvengids
Blog

Bedrijfsgegevens
Offerti BV
Noorderstraat 66
1017 TV Amsterdam
Kvk: 50196049

© Offerti 2009-2026