Fiscalist gezocht voor advies ivm aankoop gezamenlijke woning


16 januari 2024
Utrecht

Vakgebied Juridisch
Locatie:
Kan volledig op afstand (telefoon/e-mail/Zoom)

Omschrijving

Fiscalist gezocht voor advies ivm aankoop gezamenlijke woning

Plaats: Utrecht

Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies

Toelichting
Ik zou graag advies willen bij een fiscale situatie nav de gezamenlijke aanschaf van een woning met mijn partner, waarbij 1 van ons beiden een eigen woning verleden heeft:

Situatie

- M en B gaan gezamenlijk een eigen woning kopen van 476K (ex kosten koper) plus een bouwdepot van 91K.

- De wens is om zowel de hypotheeklast als de inbreng van eigen middelen zo gelijk mogelijk te verdelen.

- M brengt 80K in vanuit spaargeld/schenking.

- B heeft na de verkoop van zijn huidige woning een overwaarde van 120K (plus 30K consumptieve leningen voor woningverbetering: energiebespaarlening en lening bij eigen holding die hij wil aflossen uit de verkoop). Ook heeft hij nog een eigenwoningreserve van 10K(?) van een eerdere verkoop.

- Bas wil van zijn overwaarde bij voorkeur 80K inbrengen in de nieuwe woning.

- Het restant wordt gefinancierd met een annuitaire hypotheek van naar verwachting 420K in totaal. Deze hypotheek bestaat deels (270K) uit een meegenomen rentecontract van B.

-B heeft een eigen woning verleden. Hij heeft ongeveer 8 jaar gebruikgemaakt van hypotheekrenteaftrek. M heeft geen eigen woning verleden.

- B en M gaan een samenlevingscontract aan per de datum van de aankoop van de woning en worden daarmee fiscaal partner.

Vragen:

- Wat betekent de bovenstaande situatie (met name de hoge eigen woning reserve van B) voor de aftrekbaarheid van de hypotheekrente?

- Welke opties zijn er om dit fiscaal gezien te optimaliseren? Denk aan de partnerregeling, draagplichtovereenkomst, etc.

- En wat is de impact van de verschillende opties (qua aftrekbaarheid van de rente, maar bijvoorbeeld ook in het eeuwig delen van het eigenwoningverleden).

Particulier of zakelijk? Particulier


Advocaat/Jurist nodig?

Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van juristen. Gratis en zonder verplichtingen!
Offertes aanvragen »

Aanmelden als professional?

Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti!
Aanmelden als professional »

Eerdere offerte-aanvragen voor een Advocaat/Jurist

Advocaat gezocht rondom conflict over betaling met compagnon
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Waarvoor zoekt u een jurist of advocaat? Zakelijk conflict Toelichting Hoofdlijnen: In 2007 een Vof begonnen met iemand. Geen Vof contract gemaakt. Verschillende contracten aangegaan waaronder met de verhuurder van ons pand destijds. Dit is slechts een va... » meer
Advocaat gezocht omdat familielid is omvergeduwd door medewerker verzorgingshuis, daarbij ernstige verwondingen opgelopen
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Waarvoor zoekt u een jurist of advocaat? Letselschade Toelichting familielid is omvergeduwd door medewerker verzorgingshuis ,daarbij ernstige verwondingen opgelopen ! --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk... » meer
Advocaat gezocht voor het beoordelen van een verweerschrift: Accountancy & Consultancy kantoor
Toelichting op de werkzaamheden Ik zoek een advocaat die het volgende kan doen: - verweerschrift beoordelen - aanwezig kan zijn bij de zitting in Rotterdam om eventuele vragen en ondersteuning te geven. Bedrijf Accountancy & Consultancy kantoor... » meer
Advocaat gezocht voor hulp bij het voeren van een gesprek over ongewenst/grensoverschrijdend gedrag
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Hulp bij het voeren van een gesprek over ongewenst/grensoverschrijdend gedrag. Datum en lokatie Op vrijdag 18 juli aanstaande om 9.30 via advocaten te Schiedam. Rechtsgebied: Zakelijk conflict --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk... » meer
Advocaat gezocht voor zakelijk conflict met zzp-er na tijdelijk toestemming gebruik auto: Beveiligingsbedrijf
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Waarvoor zoekt u een jurist of advocaat? Zakelijk conflict Toelichting Ik ben sinds maandag verwikkeld in een zakelijk conflict met een zzper aan wie ik tijdelijk toestemming heb gegeven om mijn auto te gebruiken, tegen een maandelijkse vergoeding. De gemaakt... » meer

» Meer offerte-aanvragen voor juristen

Over Offerti
Contact
Over Offerti
Hoe werkt Offerti?
Veelgestelde vragen
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
Cookieverklaring
Sitemap

Werken met Offerti
Offertes aanvragen
Aanmelden als professional
Premium account
Partners/Affiliates
Bedrijvengids
Blog

Bedrijfsgegevens
Offerti BV
Noorderstraat 66
1017 TV Amsterdam
Kvk: 50196049

© Offerti 2009-2025