Fiscalist gezocht voor advies ivm aankoop gezamenlijke woning


16 januari 2024
Utrecht

Vakgebied Juridisch
Locatie:
Kan volledig op afstand (telefoon/e-mail/Zoom)

Omschrijving

Fiscalist gezocht voor advies ivm aankoop gezamenlijke woning

Plaats: Utrecht

Gevraagde diensten: inkomstenbelasting, belastingadvies

Toelichting
Ik zou graag advies willen bij een fiscale situatie nav de gezamenlijke aanschaf van een woning met mijn partner, waarbij 1 van ons beiden een eigen woning verleden heeft:

Situatie

- M en B gaan gezamenlijk een eigen woning kopen van 476K (ex kosten koper) plus een bouwdepot van 91K.

- De wens is om zowel de hypotheeklast als de inbreng van eigen middelen zo gelijk mogelijk te verdelen.

- M brengt 80K in vanuit spaargeld/schenking.

- B heeft na de verkoop van zijn huidige woning een overwaarde van 120K (plus 30K consumptieve leningen voor woningverbetering: energiebespaarlening en lening bij eigen holding die hij wil aflossen uit de verkoop). Ook heeft hij nog een eigenwoningreserve van 10K(?) van een eerdere verkoop.

- Bas wil van zijn overwaarde bij voorkeur 80K inbrengen in de nieuwe woning.

- Het restant wordt gefinancierd met een annuitaire hypotheek van naar verwachting 420K in totaal. Deze hypotheek bestaat deels (270K) uit een meegenomen rentecontract van B.

-B heeft een eigen woning verleden. Hij heeft ongeveer 8 jaar gebruikgemaakt van hypotheekrenteaftrek. M heeft geen eigen woning verleden.

- B en M gaan een samenlevingscontract aan per de datum van de aankoop van de woning en worden daarmee fiscaal partner.

Vragen:

- Wat betekent de bovenstaande situatie (met name de hoge eigen woning reserve van B) voor de aftrekbaarheid van de hypotheekrente?

- Welke opties zijn er om dit fiscaal gezien te optimaliseren? Denk aan de partnerregeling, draagplichtovereenkomst, etc.

- En wat is de impact van de verschillende opties (qua aftrekbaarheid van de rente, maar bijvoorbeeld ook in het eeuwig delen van het eigenwoningverleden).

Particulier of zakelijk? Particulier


Advocaat/Jurist nodig?

Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van juristen. Gratis en zonder verplichtingen!
Offertes aanvragen »

Aanmelden als professional?

Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti!
Aanmelden als professional »

Eerdere offerte-aanvragen voor een Advocaat/Jurist

Advocaat gezocht voor opstellen van convenant voor scheiding: alles is besproken en gereed
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Graag een offerte voor de scheiding. We doen zonder convenant, alles (financiAn en roerende zaken) is inmiddels onderling in goed overleg geregeld en verdeeld. Ouderschapsplan reeds opgesteld, huis blijft onverdeeld. Rechtsgebied: Familiezaken (erfenis, scheidi... » meer
Advocaat gezocht voor het aanvechten van een ontruimingsvonnis: Kapperszaak
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Graag hulp bij het aanvechten van een ontruimingsvonnis. Rechtsgebied: Huur/vastgoed --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk Bedrijfsnaam: Kapperszaak... » meer
Bedrijfsjurist gezocht voor samenwerken bij ondersteuning van onze klanten (MKB): Financieel en Juridisch Adviesbureau
Toelichting op de werkzaamheden: Jurist gezocht Toelichting We zijn op zoek naar een bedrijfsjurist die met ons wil samenwerken bij ondersteuning van onze klanten(MKB). Waar het ons om gaat is wederzijds vertrouwen en of er een klik is. Wij doen veel online en goede dossiervorming is van belang. Ervaring Heb ji... » meer
Advocaat/jurist gezocht voor opstellen algemene voorwaarden van 2 bedrijven (makelaardij en belastingadvieskantoor)
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Toelichting Graag wil ik de algemene voorwaarden laten opstellen door een jurist die kennis van zaken heeft met betrekking tot de makelaardij en de belastingadviespraktijk. Dit gaat dus om twee bedrijven. --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk... » meer
Fiscalist gezocht ivm BV-structuren, verhuur, Box 2, Box 3, etc
Plaats: Amsterdam Toelichting Ik ontvang graag een offerte voor een adviesgesprek over box 3 vs. Box 2 (BV en toeslagen) Hebben jullie bijv. een vast tarief voor een eenmalig advies of een pakket (aangifte + advies)? Heeft een van jullie adviseurs ervaring met mijn situatie (bitcoin, verhuur, BV-structuren, kinderopva... » meer

» Meer offerte-aanvragen voor juristen

Over Offerti
Contact
Over Offerti
Hoe werkt Offerti?
Veelgestelde vragen
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
Cookieverklaring
Sitemap

Werken met Offerti
Offertes aanvragen
Aanmelden als professional
Premium account
Partners/Affiliates
Bedrijvengids
Blog

Bedrijfsgegevens
Offerti BV
Noorderstraat 66
1017 TV Amsterdam
Kvk: 50196049

© Offerti 2009-2025