Arbeidsdeskundige gezocht voor advies over regelgeving bij naderend Ontslag: Redacteur


13 mei 2014
Rotterdam
Zuid-Holland

Vakgebied Juridisch
Locatie:
Eenmaal persoonlijk overleg

Omschrijving

Arbeidsdeskundige gezocht voor advies over regelgeving bij naderend Ontslag: Redacteur

Toelichting op de werkzaamheden:
Ben op zoek naar een deskundige op het gebied van arbeidsrecht om een aantal vragen te beantwoorden en advies te krijgen bij naderend ontslag.

Toelichting op mijn situatie:
Ik werk als redacteur bij een uitgeverij. Onlangs heb ik te horen gekregen dat mijn functie binnenkort wordt opgeheven: per 1 oktober a.s ga ik uit dienst.
Het is mijn bedoeling om als zzper verder te gaan, eventueel aangevuld met een kleine aanstelling in het onderwijs.

Een deel van de projecten waaraan ik meewerk, gaat na 1 oktober gewoon door en mijn leidinggevende heeft te kennen gegeven dat zij mij in de nabije toekomst wil inschakelen bij deze projecten.

Tot hier is het verhaal redelijk duidelijk en overzichtelijk voor mij, maar ik sta op het punt om een donker woud van regelgeving te betreden. Daarom zou ik graag informatie van een deskundige willen hebben over de volgende vragen en dilemmas.

Vragen:
1. Ik sluit niet uit dat ik na 1 oktober geen gebruik ga maken van de WW. Ik heb voldoende financiële buffers en wil bovendien niet beperkt worden door regels van het UWV.
Is dat in het algemeen verstandig, gelet op verzekeringen en andere voorzieningen? Of loop ik daardoor ook interessante ondersteuningsmaatregelen mis?

2. Met welke overgangsperiode moet ik rekening houden wanneer ik als zzper voor mijn oude werkgever aan de slag wil: hoeveel maanden moeten er verstreken zijn? Is er op dit gebied een verschil tussen in de WW en niet in de WW?

3. Wat is het maximum aantal uren dat ik als zzper voor mijn oude werkgever mag werken?

4. Mijn werkgever huurt alleen zzpers met een VAR-WuO in. Een collega die in hetzelfde schuitje zit als ik, heeft al een paar keer geprobeerd om bij de Belastingdienst een VAR-WuO te bemachtigen, maar krijgt steeds de verkeerde, namelijk een VAR overige werkzaamheden. Hoe komen wij aan een VAR-WuO?

5. Ik hoor regelmatig de term verlonen. Wat is dit precies en welke mogelijkheden biedt verlonen mij?

6. Is het mogelijk om gedurende de overgangsperiode (bijvoorbeeld van oktober tot en met december) werkzaamheden voor mijn oude werkgever te doen en de vergoeding hiervoor ná de overgangsperiode te laten uitkeren?

7. Stel dat ik met een collega een tweemanszaakje begin. Heb ik dan met dezelfde beperkingen te maken (VAR-WuO, overgangsperiodes e.d.) als wanneer ik als zzper aan de slag ga? Wat valt er in het algemeen over de constructie te zeggen (voordelen, nadelen)?

Offerte
Kunt u mij op korte termijn adviseren over bovenstaande kwesties? Hoeveel tijd heeft u hiervoor nodig en wat zijn de kosten?

Bij voorbaat dank voor uw reactie!


Advocaat/Jurist nodig?

Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van juristen. Gratis en zonder verplichtingen!
Offertes aanvragen »

Aanmelden als professional?

Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti!
Aanmelden als professional »

Eerdere offerte-aanvragen voor een Advocaat/Jurist

Advocaat gezocht voor hulp bij het regelen van een echtscheiding, wellicht wat lastig
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Na 12 jaar huwelijk wil ik scheiden. Er zijn geen kinderen in huis en man is sinds kort met pensioen. Ik heb al de jaren last gehad van zijn woedeaanvallen en het niet weten hoe hij reageert, op mijn tenen gelopen in soort van overlevingsstand. Dat heeft zijn to... » meer
Advocaat gezocht omdat er ruzie is ontstaan over de afwikkeling van de erfenis van mijn overleden broer
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Er is ruzie ontstaan over de afwikkeling van de erfenis van mijn overleden broer. Ik krijg geen informatie over de afwikkeling en de stukken van de notaris . Wat kan ik doen om die stukken wel te krijgen? Rechtsgebied: Belastingzaken + Familiezaken (erfenis, ... » meer
Advocaat gezocht omdat er bij het maken van een bovenkaak prothese niet goed is gegaan
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Het gaat over een prothese die erg fout is en ik wil de mondzorg aanklagen. Rechtsgebied: Anders (geef toelichting) --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk Ik heb een bovenkaak prothese laten maken en het was in 1 dag klaar op dat moment heeft hij mij een brie... » meer
Advocaat / doortastende incasso advocaat gezocht voor ijzersterke B2B vordering op online platform: Bouwbedrijf
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Waarvoor zoekt u een jurist of advocaat? Zakelijk conflict Toelichting Zakelijk conflict / B2B-vordering Gezocht: Een doortastende incasso-advocaat of jurist (Handelsrecht) voor een ijzersterke B2B-vordering op online platform Hoofdsom: â 32.787,42 (f... » meer
Advocaat gezocht voor opstellen van verweer aangaande alimentatie na scheiding
Toelichting op de werkzaamheden: Advocaat/Jurist gezocht Opstellen van verweer, met spoed: Alimentatie door ex, heeft spoed, verweer voor 31 juli ingediend te worden. Rechtsgebied: Familiezaken (erfenis, scheiding, ed) --- Deadline: Graag zo spoedig mogelijk... » meer

» Meer offerte-aanvragen voor juristen

Over Offerti
Contact
Over Offerti
Hoe werkt Offerti?
Veelgestelde vragen
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
Cookieverklaring
Sitemap

Werken met Offerti
Offertes aanvragen
Aanmelden als professional
Premium account
Partners/Affiliates
Bedrijvengids
Blog

Bedrijfsgegevens
Offerti BV
Noorderstraat 66
1017 TV Amsterdam
Kvk: 50196049

© Offerti 2009-2026