Jurist gezocht die mij advies kan geven in conflict met zakenpartner
31 juli 2015
Hoofddorp Noord-Holland
Vakgebied Juridisch
Locatie:
Eenmaal persoonlijk overleg
Locatie:
Eenmaal persoonlijk overleg
Omschrijving
Jurist gezocht die mij advies kan geven in conflict met zakenpartner
Ik heb afgelopen seizoen als verkoopagent voor een kledingmerk verkocht, zonder contract. Ik heb wel de orders en een bevestiging dat ik voor hem werkte.
Tijdens de eerste gesprekken die ik, samen met iemand anders, met hem voerde ging over een distributeurschap. Tijdens die gesprekken heeft hij op eigen houtje afscheid genomen van zijn toenmalige verkoopagent. Deze agent liet het hier niet bij zitten en eiste een afkoop. Die zijn zij overeengekomen (11.000,-) Omdat wij de distributie voor het merk zouden gaan doen, hebben we toegezegd dat wij ook de helft van de kosten op ons zouden nemen. De constructie als distributeur is dat wij de volledige logistiek, facturering en verkoop op ons zouden nemen tegen een distributeurskorting van 35% - 40%
Helaas zijn deze besprekingen op niets uitgelopen, omdat hij volledig vooruitbetaling van de orders wilde en daarmee zijn volledige financieringsbehoefte bij ons neerlegde, Dus de gesprekken zijn beëindigd en daarmee was de kous af.
Omdat hij nu zonder agent zat en ik ook zonder werk, vroeg hij mij of ik niet dan als agent wilde optreden en de verkoop in NL wilde doen tegen 15% commissie. Ik heb hem toen direct gezegd dat ik niet alleen agent wil zijn maar dat ik hem wel wilde helpen. Ik heb, met zijn medeweten een andere agent benaderd met een showroom en daar een collectie neergehangen en ben zelf de weg opgegaan met een collectie. De door mij aangenomen subagent heb ik een commissie toegezegd van 5% op bestaande klanten en 10% op nieuwe klanten. Zelf zou ik 15% krijgen.
Nu heb ik onlangs besloten om toch niet verder te gaan als agent en is hij in zee gegaan met de subagent. Prima plan, leek ook mij de beste oplossing.
Maar nu komt het!
Ik vroeg hem hoe hij de commissie voor mij wilde afwikkelen. En hij zegt nu dat ik hem nog 5.500 euro moet betalen ivm de afkoop van zijn vorige agent! Als hij dit verrekend met mijn commissie dan blijft er per saldo niets over. Dus maw hij wil mij niets betalen voor de geschreven orders, de nieuwe klanten en de reiskosten/werkzaamheden die ik voor hem maanden heb verricht.
Ik heb hem gezegd dat de eerdere gesprekken tussen ons over een eventueel distributeursschap totaal los staat van de later mondelinge overeenkomst als agent. Er is ook nooit een woord meer over gesproken. Daarbij komt dat een distributeursschap natuurlijk totaal anders is dan een agentuur. Maar het staat er ook totaal los van, dat waren destijds orienterende gesprekken. Het enige wat daadwerkelijk tot uitvoering is gekomen, is het agentschap. En eigenlijk alleen maar om hem te helpen en omdat ik op dat moment ook geen werk/inkomen had.
ik heb de nieuwe agent gesproken en die zegt dat zij er wel met elkaar uitkomen. Dus waarschijnlijk betaald hij hun mijn commissie uit en houdt hun zo te vriend, zodat zij blijven verkopen. maar hij laat mij nu met lege handen staan.
Wat kan ik hiermee? Want ik wil dit mij natuurlijk niet zomaar laten welgevallen....
De verschuldigde commissie zal rond de 6.500,- bedragen. Waarvan hij wel al 750,- als voorschot heeft betaald. Nu hij 5.500,- wil verrekenen, komt het per saldo dus op 0 uit.
Heeft het zin om een advocaat/jurist in de arm te nemen?
Advocaat/Jurist nodig?
Plaats uw aanvraag en ontvang binnen 24 uur meerdere offertes van juristen. Gratis en zonder verplichtingen! Offertes aanvragen »
Aanmelden als professional?
Wilt u offerte-aanvragen ontvangen en toegang krijgen tot nieuwe klanten? Meld u dan aan als professional op Offerti! Aanmelden als professional »